Marokkaanse erwtensoep met ansjovis
Download boodschappenlijst en recept
Ingredienten soep
– 1 kilo gedroogde erwten
– 1 klein glas olijfolie
– 1 hele knoflook
– 2 theelepels komijn
– 2 theelepels witte peper
– 1,5 liter water
– snufje zout
– snufje suiker
– bakpoeder
Ansjovis
– 1 kilo verse ansjovis
– 1 theelepel witte peper
– 1 theelepel knoflookpoeder
– verse citroensap
– 5 eetlepels zonnebloemolie
– bloem
Benodigdheden
– grote (snelkook)pan
– staafmixer
– diep bord
De soep
Stap 1
– Was de erwten in een zeef en kook deze, samen met alle andere ingredienten voor de soep, gedurende 30 minuten in een snelkookpan of gedurende 1 a 1,5 uur in een gewone pan. Zorg ervoor dat het vuur zeer laag staat, zodat de erwten niet aanbranden op de bodem en roer regelmatig door. Zodra het geheel gekookt is pureer je het met een staafmixer.
De ansjovis
Stap 1
– Onthoofd de ansjovis en verwijder de ingewanden. Was de visjes vervolgens in een zeef en laat ze goed drogen. Smeer de ansjovis vervolgens in met een mengsel van witte peper, zout, knoflookpoeder en citroensap en laat het een half uur rusten, zodat de kruiden kunnen intrekken.
Stap 2
– Paneer de ansjovis op een diep bord met bloem en frituur ze per 3 in een koekenpan met zonnebloemolie.
Stap 3
– Serveer de soep en de gefrituurde ansjovis met een stukje Marokkaans brood, een gebakken hete peper en een bakje olijfolie.
-
1.5 uur
-
2 personen
-
Title
De volgende producten zijn gebruikt in dit recept :